יכולת החזר חודשית

 

111

מה זה יכולת החזר?

הסכום שאנחנו יכולים לשלם מדי חודש בחודשו לטובת הבית שאנחנו קונים , במקביל להוצאות ..המחיה שלנו- מבלי להיכנס להתחייבויות.


איך מחשבים את יכולת ההחזר שלנו?

באופן כללי יכולת ההחזר, הסכום אותו נוכל לשלם כל חודש לטובת הדירה (משכנתא+הלוואות להשלמת ההון העצמי) הוא מורכב משני חלקים- עיקריים

חיסכון ושכד

 

בעוד שכר הדירה הוא נתון שקל לנו לדעת סכום החיסכון החודשי יכול להסתתר בכמה מקומות ולהשתנות לפי ההוצאות, לצורך כך ניעזר במשימה בה נמצא מה המקומות בהם מסתתר החיסכון החודשי או דברים שמורידים מהחיסכון החודשי: החיסכון החודשי, יתרת העו"ש (חשבון העובר ושב בבנק), החזר הלוואות, הכנסות והוצאות חריגות.

 

 ריק
ועכשיו הוצאו את העו"ש שלכם- בדקו שבחרתם בחודש רגיל המשקף את ההכנסות וההוצאות- ומרקרו בארבעה צבעים:
צבע 1- תאריך ממנו תיקחו את היתרה בכל חודש- כדאי להשתמש בנקודת זמן שמשקפת מצב, התאריך מיד אחרת המשכורת, או התאריך עם קצבת הילדים- בדקו בכמה גדל או קטנה היתרה שלכם.
צבע 2- ההפרשות שלכם לחיסכון- כך תוכלו לראות כמה אתם מפרישים בכל חודש לחסכון.
צבע 3- החזר הלוואות- הסכומים אותם אתם מחזירים כהלוואות- במידה ויש לכם הלוואות שאתם מחזירים במזומן או דרך כרטיס אשראי הוסיפו אותם בהחזר ההלוואות.
4. צבע 4- הוצאות או הכנסות מיוחדות- במידה ונתקלתם בהוצאה או הכנסה מיוחדת שקורת אחת לכמה חודשים ציינו לכם (לדוגמא הוצאות: קייטנה, טסט לרכב ועוד…, הכנסות: מס הכנסה שללי, מתנה מההורים ועוד) אותם חלקו ב12 כך תראו כמה את מוצאים או מכניסים בשנה בממוצע בחודש.
עכשיו מלאו את הטבלה ותראו כמה אתם חוסכים באמת- ומה יכולת ההחזר האמתית שלכם.
 ריק

 

  • בחלק זה נבחן גובה יכולת ההחזר על בסיס שכר הדירה הנוכחי שלכם, במידה ואתם הולכים על מסלול של לשכור ולהשכיר צריך לבחון זאת באופן הבא:שכר דירה
  • להבנה כללית על לשכור ולהשכיר ובאיזה מקרים כדאי לבחור בדרך זו לחץ
    במידה והולכים על כיוון זה,מומלץ לא להגיע למקסימום היכולת עד הקצה בשל החשש שזמן מסוים הדירה לא תהיה מושכרת.
    להרחבה על דברים נוספים שצריך לקחת בחשבון בדירת לשכור ולהשכיר לחץ.
  • במידה ואתם עצמאים, ואינכם מפרישים סכום כמשכורת בשבילכם בסכום קבוע- לחצו כאן להבנת יכולת ההחזר.

במידה ויש שאלות, מעוניינים להיפגש

מלאו את הטופס

או צרו איתנו קשר בטלפון 02-5300798

לשלב הבא לחץ