הרחבה דירות הזקוקות לשיפוץ

 

למה לשפץ?

דירות יד שניה סובלות לא פעם מהזנחה מצטברת. פעמים שהזנחה זו אינה מאפשרת להתגורר בדירה זו ללא שיפוץ. אין הכוונה שהמשפחות שגרו בדירות אלו בכוונה הזניחו אותם אלא הכוונה לדירות שאם השנים לא שודרגו ונשארו עם אותם מערכות. הבעיה הגדולה שפעמים דירה שנראית כלפי חוץ מהודרת ואף משופצת כלל לא שופצה במערכות הפנימיות שלה. השיפוצים כוללים ביוב, צנרת מים חלודה, אינסטלציה, קירות שיש להחליף להם את המעטפת בשל רטיבות, דלתות שלא ממש זזות, טיח נופל, סדקים בשיש ובקרמיקה ועוד.

עלויות ומקורות מימון

 

יש לתת את הדעת להבדל שבין יכולת לכדאיות בדירה כזו, דירה כזו יכולה להיות כדאית במיוחד למי שמבין בתחום השיפוץ ויכול לחסוך בכך ולהרוויח מהשבחת ערך הדירה. אך מבחינת יכולת כל סכום השיפוץ ילקח מההון העצמי, דבר שיכביד על היכולת לרכוש במיוחד למשפחות עם הון עצמי מצומצם.

הבעיה של רוכשים רבים היא שהם עשויים לא להיות מודעים למצבה של הדירה מתחת לפני השטח. הדברים הגלויים עולים בצורה די ישירה לעניינים אולם הבעיה מתחילה באותם בעיות שאדם מהשורה לא יודע לבדוק ואין לו גם את הכלים לבדוק.

ניתן ללכת בשני כיוונים:
1. אדם הבודק את הדירה ומברר מה בעצם צריכים לתקן בבית. עלות של הבאת בודק כזה היא- 1200- 3000 ש”ח תלוי בגודל הדירה ובמצבה.
2. לבדוק הכי טוב שאתם יכולים ולקוות שהמצב טוב, ולטפל בתקלות במידה ויצוצו, צריך לא להיבהל מדי מתקלות, כיום בדרך כלל אין צורך להרים בלטות וניתן בחשמל ואינסטלציה לעשות מעקפים חיצוניים ובדרך כלל הם הבעיות הכי גדולות שעלולות לצוץ.

שיפוץ רציני הכולל את המרכיבים המרכזים של הבית עשוי להגיע לאלפים רבים של שקלים. הערכה היא שהחלפת המעטפת הפנימית והחיצונית יכול להגיע ל- 150- 200 אלף ש"ח. עלות זו איננה כלולה בתוך המשכנתא משום שהחוזה לא כולל אותה. במידה ותרצו תוכלו לכלול בחוזה גם את השיפוץ של הבית ובכך לגרום שגם עלות השיפוץ תמומן דרך המשכנתא, כמובן שלצורך כך יש צורך גם בהסכמה של המוכר למהלך כזהלאחר הסכמת המוכר למהלך כזה ווידוא עם יועץ המשכנתא שזה אפשרי מבחינת הבנק.