איתור דירה

דרכים לאיתור דירה חדשה

 

בשלב זה בדרך למציאת דירה חדשה תצטרכו לתת לעצמם את כל האופציות העומדות על הפרק. המודעות הגדולות המפרסמות את הפרוייקטים הגדולים לרוב אינם עונות על הצורך של דירה במחיר סביר ולכן יש לשנס מותנים ולהתחיל במלאכת החיפוש אחר דירה חדשה.

 

אתרי אינטרנט

 

אתר מדל"ן-

333

 

באתר מדל"ן לאחר בחירת אזור תוכלו למצוא (לעיתים תצטרכו לגלול למטה) אילו פרויקטים חדשים משווקים כיום באזור, וכן על מידע נוסף וחשוב שקשור לקניית דירה באותו אזור, כמו כמות בתי הספר מרכזי תעסוקה וכו'. אחרי שראיתם את שם הפרויקט עליכם לחפש עליו עוד מידע בגוגל וכן להתקשר לחברת השיווק של הפרויקט.

 

אתר יד1 

 

אתר מבית יד שתים. באתר זה ניתן למצוא גם פרויקטים לפי שם החברה המנהלת אותם ולא רק לפי המיקום של הפרויקט. חשוב לדעת שההצעות שם הם יחסית גבוהות.

אתר גורו

אתר גורו מביא את מחירי הדירות. בו תוכלו לראות פרויקטים חדשים גם לפי מיקום וגם לפי המחיר. יש לשים לב שחלק מהפרטים באתר לא עודכנו כמעט שנה לכן האתר נמצא בעדיפות שניה.

 

חשוב לציין שבעבודה עם אתרי אינטרנט אין את כל המידע המבוקש, לרוב לא מצויים המחירים וגם אם כן לא תמיד ניתן לסמוך על זה. לכן לפני שמפתחים ציפיות בנוגע לדירה במחיר אטרקטיבי חשוב להרים צלצול ולברר שאכן עדיין יש דירות במחירים הכתובים בפרסום. האתרים יעזרו לאתר פרויקטים קיימים אך עליכם לערוך בירור מקיף.

 

בירור באיזור

דרך איתור נוספת המיועדת לשלב בו כבר החלטתם איפה אתם רוצים לגור, היא לגשת לאותו אזור/ עיר ולברר שם עם תושבי המקום על פרויקטים חדשים לבניה. אין ספק שצורת העבודה הזאת קשה יותר אולם היא נותנת לכם להגיע עד לאתר הבניה ולדבר עם מנהלי הפרויקט. דרך זו תתן לכם לדעת בצורה מיטבית האם הפרויקט עונה על צרככם.

בבירור עם  התושבים המקומיים המכירים את האזור בצורה הטובה ביותר, מעבר לדיווח מעודכן על פרויקטים תוכלו לקבל מהם מידע אמין ואיכותי על טיב האזור ופיתוחו. לרוב אם קיימת בעיה כל שהיא בתהליך הבניה, המקומיים יודעים עליה ויוכלו לספר לכם עליה (גם דברים שלפעמים הקבלן לא כל כך רוצה לספר).

 

פרסום בעיתונות

 

מידע על דירות חדשות מפורסם פעמים רבות במקומונים של אותה עיר שבה אתם מחפשים. הרבה מהמקומונים ניתן להוריד באינטרנט.

 

חברים

ברגע שאתם בתהליך של קנית דירה סביר להניח שחברים שלכם עשויים לידע אותכם על פרויקטים שהם מצויים איתם בקשר או שהם שמעו עליהם. תשאלו חברים, ספרו על כך שאתם בודקים ומחפשים. אל תשללו אפשרויות, תבדקו, גם אם בשלב ראשון זה לא נשמע לכם, תעשו עבודת חקר תבררו על המקום ועל הפרויקט המדובר.

 

מועצה מקומית

 

אם מדובר על אזור העובר תהליך התפתחות למועצה המקומית יש אינטרס להביא אנשים כמוכם לגור שם. פניה למועצה יכולה לעזור לכם לזהות פרויקטים שעונים לצרכים שלכם. מעבר לכך המועצה יכולה בנוסף לתת לכם מבט על ההתפתחות העתידית הצפויה במקום וכן על מצב הפיתוח העירוני הקיים כיום. את המועצה ניתן להשיג או דרך האינטרנט אולם עדיף ליצור מפגש פנים מול פנים, כך שתוכלו לחוש את מי שעומד מולכם והוא יוכל לחוש אתכם ולתת לכם את הפתרונות הטובים ביותר.